trh

Tréninkový plán vždy vychází ze zdravotního stavu klienta a jeho krátkodobých cílů. Zdravotní stav je zjišťován na základě diagnostiky pohybového aparátu. Diagnostiku doporučím každému klientovi, který chcete začít cvičit, a je jen na Vás, zdali chcete myslet na Vaše dlouhodobé zdraví a diagnostiku provést, nebo naopak jen bezhlavě zvedat “železo” v posilovně a nakonec si ublížit např. z důvodu oslabeného HSS (svaly hlubokého stabilizačního systému páteře) nebo z důvodu zkrácených svalových partií, které jsou z diagnostiky zjišťovány. Někteří lidé totiž chtějí, co nejrychleji vidět výsledky ze cvičení, ale mnohdy se to na úkor špatného zdravotního stavu nevyplácí. Pokud tedy rovnou zvolíte možnost online tréninkového plánu, tak diagnostiku Vám přes internet provedu těžko :). Proto je nejprve vhodné si se mnou domluvit úvodní lekci, provést diagnostiku, sestavit tréninkový plán, popřípadě absolovat pár tréninků se mnou, abyste si jednak osvojily základní pohybové vzorce, ale také se naučili správnou techniku jednotlivých cviků a až poté začít naplno cvičit. Tréninkový plán je sestaven na 1, 2 nebo 3 měsíce. Pro začátečníky doporučuji 1měsíční tréninkový plán. Pro pokročilé cvičence a pro ty, kteří chtějí dosháhnout lepší výsledků, (je vhodné mít znalost širokého spektra cviků, která se objeví v plánu) doporučuji 3měsíční plán, jelikož je sestaven mnohem komplexněji z více různých cviků a metod posilování, které zajistí maximální výkony. Po 3 měsících jsou mnohem lépe vidět výsledky než po měsíci. Jako u výživového plánu zde opět platí, pokud budete jakkoliv potřebovat plán upravit, nebo cokoliv vysvětlit, tak piště, volejte nebo mailujte. Vždy Vám rychle a rád odpovím.

Tréninkový plán nabízím v těchto podobách:

  • redukční trénink
  • objemový trénink
  • silový trénink a vzpírání
  • rehabilitační a zpevňovací trénink
  • kondiční nebo výkonnostní běžecký trénink
  • nebo kombinace dle výběru

Redukční trénink – stejně jako u výživového plánu – má za úkol redukci podkožního tuku. Samozřejmě, že při tomto tréninku naberete i nějaké to kilo svalové hmoty, ale především vytvarujete své tělo do pěkných křivek.

Objemový trénink slouží pro nabrání svalové hmoty. Je tedy důležité nějakéto “železo” zvednout. Pokud chcete nabrat svaly, tak musíte navštívit kvalitně vybavené fitko. Cvičením doma toho moc nezmůžete. Základem pro oba typy tréninku je i správně nastavený jídelníček, a proto vždy doporučuji kombinaci tréninkového a výživového plánu.

Silový trénink má za úkol zvýšit celkovou svalovou sílu těla a také posílit CNS (centrální nervový systém). Intenzita je vysoká, využívají se těžké váhy přibližně od 90 do 100 % Vašeho MO (maximální váha, s kterou provedete pouze 1 opakovaní u danného cviku). Do silového tréninku se zařazují především tlakové cviky jako benčpress, dřep nebo mrtvý tah. Silový trénink není vhodný pro začátečníky a také pro lidi, kteří nemají dostatečně zpevněný střed těla. Je tedy potřeba mít již něco nacvičeno.

Rehabilitační a zpevňovací trénink slouží pro celkové zpevnění středu těla a především pro odstranění svalových dysbalancí. V tomto typu tréninku se převážně využívá cvičení v izometrie (statické posilování), volí se lehké záteže a především jsou využívány balanční pomůcky jako bosu, fitball, overball, balanční skruže, atd. Primárně se klade důraz na SDT (správné držení těla).

Tréninkový plán bude složen z různých forem tréninku tak, aby Vás cvičení hlavně bavilo. Mohu Vám do něj zahrnout i cvičení venku např. s prvky z atletiky (sprinty, odrazy, trénink výbušnosti a síly, atd.), gymnastiky (cvičení na hrazdě, street workout) nebo z jiných sportů. Vše stačí zmínit v poznámkách při objednávce, nebo si se mnou domluvit osobní konzultaci či trénink a vše probrat. Trénink nemusí být jen stereotypní cvičení ve fitku (viz foto), ale na základě Vašich přání, může obsahovat různé formy.

polovysoký start stojka pneumatika hrazda výskoky do schodů metronomy na hrazdě

Cena 1měsíčního tréninkového plánu: 800 Kč

Cena 2měsíčního tréninkového plánu: 1 500 Kč

Cena 3měsíčního tréninkového plánu: 2 100 Kč